Nakupuj bez reklamací!

Zpět do magazínu

Ušetři si čas, nervy a peníze! Zde je pár zásadních typů, jak nakupovat bez reklamací...

 

Tutovka – přesně se změř a ještě se s námi poraď

Nikdy se mi nestalo, že by se zákazník změřil přesně dle pokynů, pak mi zavolal, zeptal se mě, jakou mám s tímto typem zboží zkušenost a nakonec vybral špatnou velikost.  A to není jediná výhoda tohoto postupu. Sice vím, která bota, bunda, značka má kde odchylku v číslování, ale kdybych přeci jen udělal chybu a poradil Ti špatně, můžeš mi to omlátit o hlavu! Já pak bez mrknutí oka uznám chybu a bleskově a zdarma Ti zboží vyměním. A ještě Tě jako omluvu pozvu na pivo nebo na kafe.

A chceš-li to přeci jen vzít čistě na sebe a nezdržovat se nějakými maily a telefonáty…

Ber v potaz vlastní zkušenost

Nakupuj i na základě vlastní zkušenosti s danou značkou, typem výrobku a obchodem. Pokud se budeš držet jedné značky a roky jí budeš nakupovat v kvalitních a značkových obchodech jako je sportemfit.cz, nebudeš mít žádný problém. Ale vážně pozor na to, kde nakupuješ. Některé obchody berou zboží bůhvíodkud a může být jiné číslování i kvalita.

Vyzkoušej si výrobek před nákupem po internetu

To se týká hlavně dosud nevyzkoušených novinek a problematických produktů typu drahé přilby, cyklistické tretry, speciální funkční prádlo atd. Produkty, které musí dokonale sedět, by sis měl nejprve vyzkoušet někde na prodejně. Když si pak zkusíš dvoje tretry a sedne ti velikost 44, koukni ještě, jakým dalším údajům to odpovídá (vel. UK, délka vnitřní vložky v mm) a na internetu už máš pak vyhráno.

Studuj podrobně velikostní tabulky a upozornění

Prostě se jednou za rok, dva, až budeš u nás dělat větší nákup, tak si změř nohu v mm dle návodu, který najdeš zde na webu, pak si změř obvod hlavy, hrudníku, pasu, délku rukávů a celkovou délku tvého nejlépe padnoucího oblečení a máš vyhráno. Už tě nemusí zajímat „M“, „L“, „37“, „11,5“. Vezmeš si svoje údaje, porovnáš s těmi, které jsou v příslušné tabulce, a v klidu nakoupíš. A když se ti nebude něco zdát, kontakt na nás máš. My se na oplátku budeme snažit, abys měl u každého produktu vhodné aktuální velikostní tabulky a v případě odchylek od standardu Ti tam hodíme upozornění.

Dárek pro mladého sportovce? Poraď se s trenérem!

Všechny reklamace na hokejky a florbalové hole v loňském roce byly dárky pro syny a dcery, kde rodiče délku hole pouze odhadli. S trenérem se poradili, až když se zjistilo, že bylo třeba koupit hůl delší. Stačil jeden telefonát, 2 minuty hovoru s trenérem a radost z úžasného dárku mohla být okamžitá a mnohonásobně větší.
Zpět do magazínu